הסיבות שבגללן מותר לבת 28 לשכב עם בן 14

אין סיבות כאלה. ואישה בת 28 לא 'שוכבת' עם נער צעיר בן 14, היא אונסת אותו.

 

יעל משאלי כותבת ב-YNET בדיוק את מה שאני חושבת. שווה לעצור ולקרוא

מודעות פרסומת
פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • אביבה 40  ביום יוני 20, 2005 בשעה 10:41 pm

  לא כל מגע מיני בין בגיר/ה לקטין/נה הוא אונס.

  למרות שאני מאד נגד זה ומהרבה סיבות, ולמרות שללא ספק יש להעניש את אותה "אחות רחמניה" המקרה דנן אינו אונס כי אלה היו יחסים בהסכמה.

 • שלומית הברון  ביום יוני 20, 2005 בשעה 11:27 pm

  גם אם נער בן 14 מקיים יחסי מין בהסכמה, העובדה שמדובר באישה בת 28 הופכת את העניין לאונס. גם על פי החוק כמובן וגם לפי אמות מידה סבירות. התנסות מינית ראשונה של בן 14 עם בת 14 זה משהו אחד (לאמיתו של דבר אני חושבת שגיל 14 זה די מוקדם), עם אישה בת 28 זו פשוט פדופיליה.
  והרשי לי לשאול אותך. אם בת 11 אומרת שהיא מעוניינת, רוצה ומשתוקקת, מרגישה מוכנה ובשלה לקיים יחסי מין עם חבר של אבא שלה, בן 47. היא מצהירה בכתב שזה מה שהיא רוצה – האם זה אומר שזה לא אונס?

 • ב. סלע  ביום יוני 20, 2005 בשעה 11:52 pm

  חולני? ודאי. פדופילי? אין ספק. ראויה לעונש? בטח. אבל אונס? איך נקבה יכולה לכפות על זכר, אפילו אם הוא בן 14, קיום יחסי מין? אם היתה שם חדירה זה אומר שהוא רצה את זה. הטיעון של יעל משאלי, משהו מקושקש על זה ש"תגובת הגוף לא רלוונטית מבחינה רגשית" הוא תלוש לחלוטין. הוא לא היה רוצה- לא היתה חדירה. פשוט מאוד. אישה לא יכולה לכפות על מישהו לחדור אליה. אונס זה לא.

 • שלומית הברון  ביום יוני 20, 2005 בשעה 11:58 pm

  איבר מין זכרי בעיקר בגיל 14, יכול לעמוד נהדר ע"י גירוי פיזי קל ביותר ולאו דווקא מיני. חיכוך בג'ינס במהלך שיעור מתמטיקה מעמיד לנערים בני 14, אז בוודאי ידה המנוסה של אנסית.
  באותה מידה אתה יכול להגיד שאם נרתיק של אישה נרטב בזמן אונס, זה אומר שהיא נהנית ושזה לא אונס. והו לא, זה לא נכון. זה אומר שהגוף שלה מגיב לחדירה באופן הטבעי בו הוא אמור להגיב. זה לא אומר שהיא מעוררת מינית וזה כמובן לא אומר שהיא מעוניינת בעניין.
  וחדירות יש מכל מני סוגים, לאו דווקא שלו אליה, אלא גם שלה אליו. (לא שאני יודעת מה קרה שם, אבל אני מנסה להסביר מה זה אונס). גם מין אוראלי בין בגירה לקטין נחשב אונס.
  ושוב אני עומדת על דעתי – נער בן 14 יכול בהחלט להיאנס גם אם עמד לו וגם אם הוא אמר "כן".

 • ר'  ביום יוני 21, 2005 בשעה 12:29 am

  אני קיימתי מגע מיני ראשון בגיל 15, האם נאנסתי? זהו בערך הגיל הממוצע. אם כך, האם חצי מהמדינה נאנסה? היום בגיל 15 ילדים מגיעים להכרות עם מין (או סקס) כמו בני או בנות 30 בשנות החמישים.
  אני נגד התפיסה הפטריאכלית הדכאנית והשובניסטית שלך שקובעת שיש למישהו סמכות לכפות על אנשים שמקיימים יחסים בהסכמה לעשות את זה או לא.

 • ר'  ביום יוני 21, 2005 בשעה 12:35 am

  ואגב, העמדה שאת נוקטת (יחד עם ידיעות אחרונות ) היא נוראית וצבועה.

  בעבר, כשחוקק החוק, ילדים בני 14 באמת לא היו יכולים להיחשף לעיסוק במין. כיום, ילדים יכולים לקרוא גם את הטור שלך (שמזכיר כוס וזין בכותרת) ויש אינספור איזכורים מיניים בידיעות אחרונות.
  זכורני שהעיתונים גם נטפלו למורה ששכבה עם תלמיד. אני חושב שבמצב החינוך של היום, טוב שיש איזושהי אהבה בין מורה לתלמיד, והעיסוק הפופוליסטי בזה נועד למכור עיתונים

 • אשתו  ביום יוני 21, 2005 בשעה 1:32 am

  אז איפה בדיוק עובר הגבול? כשהיית בן 15 ועשית סקס בפעם הראשונה, זה היה עם המורה שלך? או עם אחותה הגדולה של חברה לכיתה?
  חצי מדינה אולי לא נאנסה, אבל אתה יודע מה, יש היום נשים שמסתובבות בינינו, שאפילו לא מבינות שהן נאנסו. הן אמרו כן, מבורות, או פחד שיפגעו בהן, או אולי יעזבו אותן. הן לא נאנסו אונס ברוטלי, אלים, כזה שמותיר אותך עם דימומים. יש כל מיני סוגים של אונס. האונסים האלימים מגיעים לפעמים לכותרות. ונשים נשואות שנאנסות על ידי בעליהן, שותקות תוך כדי, מפנות מבט לצד ודומעות וכואבות? זה לא נחשב אונס? אז הן לא אמרו לא, אבל הן גם לא אמרו כן. הן שם, נאנסות באופן קבוע (ורק לפני לא מעט שנים נכנס לתוקף חוקי שגם בעל שאונס את אשתו נחשב לאונס). ומה עם אותן נערות צעירות, שרצו לעשות סקס, אבל התחרטו ברגע האחרון, אבל לא נעים להן להגיד לא כי כבר עומד לו? אז הן עושות סקס בכפייה מסויימת. יש כל מיני רמות של כפייה. יש סוגים שונים של אונס. אם נערה בת 14 מסכימה לשכב עם השכן שלה, בן 28, זה בסדר? אני לא חושבת. כי מנגנוני החשיבה של נערה בת 14 שונים משל בחור בן 28. וגם להפך, כמו במקרה ששלומית הביאה כאן. אשה בת 28 חושבת אחרת מנער בן 14, לא משנה מה. גם אם הוא הסכים, גם אם נדלקה עליו. יש משהו לא תקין במערכת מינית כזו. והחוקים – בארץ ובעולם – שעוסקים באינוס ובתקיפות מיניות אחרות, לא סתם הציבו את גיל 14 או 16 או 18 או 21 כגילאים קובעים.

  ואם תגיד שזה בסדר בגיל 14 לקיים יחסים עם מישהו בגיל 28, איפה יעבור הגבול, כשתבוא נערה בת 12 ותגיד "אני בוגרת, אני מוכנה לעשות סקס ואני רוצה לעשות את זה עם החבר שלי, שהוא ממש במקרה, בן 24". יש משהו לא תקין במערכות יחסים בעיקר בגיל הזה. יש הבדל בין אם אישה בת 28 תעשה סקס עם מישהו שגדול ממנה ב-14 שנה, מאשר מישהו או מישהי בגיל 14 יעשה סקס עם מישהו או מישהי בגיל 28. קוראים לזה ניצול. נקודה. בגיל 14 אתה חושב אחרת, אתה חווה את החיים אחרת. ופער הגילאים הוא קריטי כאן, וזו אחת הסיבות לקביעה של החוק מתי זה נחשב אונס, גם אם לכאורה מדובר בהסכמה של הצד הקטין.

  לגבי אזכורים מיניים בתקשורת ההמונית, אני איתך לגמרי. גם אותי זה מכעיס ומקומם מאוד. אפשר לכתוב על סקס ומיניות בצורה יותר מכובדת ובטח ובטח יותר עניינית.

 • ב. סלע  ביום יוני 21, 2005 בשעה 1:43 am

  את מביאה לפה דוגמאות של זקפות ספונטניות, וזה לא ממש קשור. הנקודה שלי היא שאם הנער באמת היה מבועת מהמחשבה על סקס עם האישה, או סתם לא בקטע, אזי אפילו עיסוי מקומי של שעה לא היה עוזר: גם אם היתה מעמידה לו את האיבר- ונצא מהנחה שזו באמת לא משימה מורכבת- היא לא היתה יכולה לכפות את עצמה עליו נגד רצונו בלי לקלקל את זה. כלומר שהיתה חייבת להיות פה לפחות מידה מינימלית של רצון מצידו. ואני מניח שהוא רצה- איזה נער בן 14 לא רוצה להתנסות מינית? יכול להיות שהוא התפכח והתחרט לאחר מעשה, כמו שיש גברים שמתעוררים אחרי לילה סוער ולא מאמינים עם איזו כונפה הם הזדיינו אתמול, אבל החרטה מצידו עדיין לא הופכת זאת לאונס בזמן אמת.

  אגב, מעולם לא שמעתי שנרתיק של אישה נרטב בזמן אונס. למיטב ידיעתי נרתיקה של אישה נאנסת הוא יבש לחלוטין ומכווץ מהפאניקה, מה שגורם לכאבים עזים ואפילו לפציעות. נראה לי מאוד משונה שמישהי תהיה מסוגלת להירטב בסיטואציה כזו.

 • אשתו  ביום יוני 21, 2005 בשעה 1:56 am

  1. הנקודה פה היא לא הנער הצעיר, כי אם האחריות של הבחורה בת ה-28. ושוב, חוזרים לריטואל הקבוע של "איזה נער לא רוצהל התנסות מינית". אתה מבין את הכיוון העקום פה? למה זה חד כיווני העניין פה. ואם היה הפוך, נערה בת 14 עם גבר בן 28? פער הגילאים פה לא מטריד אותך אף לרגע? לשבריר שניה? משהו? קצת? זה לא משנה אם התחרט לאחר מעשה. זה לא בסדר שבחורה בת 28 תעשה סקס עם נער בן 14. זה חולני, זה דפוק, זה מעוות, זה לא חוקי, זה לא בסדר. לא משנה כמה תספר לי שהבחור בוגר לגילו והיה בעניין או מה שזה לא יהיה.
  וזה ממש לא קשור לבחורים ששוכבים עם כונפות, רחמנא ליצלן, ויש הבדל גדול מאוד, ואם אתה לא יכול לקלוט איזה הבדל יש פה, וכמה הוא קריטי, וואלה, מה עוד אפשר להוסיף שלא נאמר עדיין?

  וכן, נרתיק של נשים בהחלט יכול להירטב בזמן אונס.

 • שלומית  ביום יוני 21, 2005 בשעה 11:35 am

  והן חיות ברגשות אשמה בגלל זה, כי "מה, זה אומר שנהניתי"? אני מסכימה עם "אישתו" בכל מילה שהיא אומרת.
  הדיון הזה רק מוכיח שאין הבנה מהו אונס וכן, יכול לעמוד למישהו ושהוא יאנס. זה לגמרי יכול לקרות. וכן, יש נערים בני 14 שלא רוצים התנסות מינית עם בת 28 וגם אם הם כן רוצים? זה לא רלוונטי. זה לא רלוונטי כי החוק אוסר את זה. הבעיה היא לא של הנער הנאנס חלילה, אלא של אישה בת 28 בוגרת בהרבה מנער בן 14 וכופה עליו גם אם הוא אומר שהוא רוצה, יחסי מין. בשעה שהיא והוא בכלל לא נמצאים באותו מקום מבחינה רגשית.

 • אלמוני  ביום יוני 21, 2005 בשעה 12:03 pm

  רק הערה קטנה. תיאור האקט כחדירה (שזה אחד הטיעונים המרכזיים שניתנו כאן) הוא לא התיאור היחיד האפשרי, הוא מין הסתם (כמו כל דבר) תלוי תרבות. הוא מבטא את ההבנה וההסכמה הכלליים (לפחות אצל המגיבים שמה למעלה) שסקס הוא פעולה שגברים מבצעים על(להבדיל מביחד עם) נשים.
  ברם, אפשר להציע תיאורים אחרים, והם לא יהיו פחות "נכונים" גם יישמעו מוזרים תחילה. לדוגמא, אפשר לתאר את זה כחביקה מסוימת לדוגמא, ואז הגבר הופך להיות הפאסיבי.

  בקיצור ההצמדה של הפעלים האלה היא לא הכרחית, ובטח לא מצביעה על איפה באמת הכוח. נכון שברוב המקרים אין איזון – הכוח יותר בצד הגברי, אבל זה לא אומר שאין מקרים שם זה אחרת.

 • סתם אחד  ביום יוני 21, 2005 בשעה 1:16 pm

  היה כאן אונס,כי או שהנער פחד מהמטפלת,או שהיא פחדה ממנו,או להיפך,או שניהם.
  בכל אופן,אין ספק שעם כל החדירות,החיכוכים,הנרתיקים הרטובים ושאר ירקות,אין ספק שזהו פוסט "איכותי" ביותר,שממש מרים את קרנו של אתר "רשימות".
  עוד כמה פוסטים כאלה,והאתר יוכל להפוך לאתר ייעוץ בענייני מין ושאר ירקות,משהו בין,או צירוף של ורדה רזיאל-ז'קונט וד"ר רות.
  בהצלחה.

 • ר'  ביום יוני 21, 2005 בשעה 2:12 pm

  יש הסכמה ביננו בהקשר לאמירה אודות האונס הקיים מטבע הגדרת יחסי נישואין, מקובל מאוד שנשים ישכבו עם
  בעליהן וגברים עם נשותיהם. פעמים רבות, לנשים ולגברים לא בא לשכב עם בני ובנות הזוג שלהם.
  ולכן יש להפוך את הנישואין לפרקטיקה לא חוקית, הקרובה לאונס.

  אבל מה שאת מנסה לעשות הוא להרוס אהבת נעורים. לפי הטענה שלך אני נאנסתי. אם היית שם, היית מונעת את אהבת הנעורים שלי, שהתקיימה בהפרש גילים. האם זה לא נורא מאונס?

  מדוע את מחשיבה יחסי מין כדבר נורא כל כך? מדובר בדבר הכי טוב והכי נעים שהטבע העניק לאדם ואת עסוקה בהפרטה שלו

 • אבי אפרתי  ביום יוני 21, 2005 בשעה 2:19 pm

  ואני לתומי חשבתי, שכבר עברנו את השלב הזה במאבק הפמיניסטי, שבו נשים טענו שהן לחלוטין שוות לגברים.
  לא שמעתן על הגילוי המדעי המדהים, שיש בינינו שונות גנטית?
  נערים בני ארבע עשרה ונערות בנות ארבע עשרה אינם שווים. נער או גבר, רוצה מין והוא פחות בררן לגבי הפרטנרית שלו מאשר נערה או אישה.
  כשנער רוצה מין, הוא לא חושב על השאלה "האם היא תאהב אותי גם מחר בבוקר".
  וגם אם כן, זה עדיין לא אונס.
  יש הבדל בין אונס לבין בעילת קטין בהסכמה

 • ליאור  ביום יוני 21, 2005 בשעה 8:00 pm

  יש נערים בני 14 שלא רוצים לזיין. אבל לא בטוח (את בטוחה?) שבמקרה הזה אפשר להגיד שהוא לא רצה

 • אבנר  ביום יוני 21, 2005 בשעה 8:32 pm

  וברור שהן לא רוצות להאנס. לא לזה התכוונתי.

 • שלומית הברון  ביום יוני 22, 2005 בשעה 12:37 am

  אני רוצה שיוויון.
  אבל האמת? אין לזה שום קשר לפוסט הזה. במקרה הזה אני רוצה להתריע שמדובר באונס של קטין. כי בעיניי אונס של קטין או של קטינה, זה באמת לא משנה. אונס הוא אונס הוא אונס – והוא נורא.

 • ערן גולן  ביום יוני 22, 2005 בשעה 8:37 am

  ולקרוא את הראיון עם ה"אונסת" בידיעות אחרונות, ואז לשפוט

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)  ביום יוני 22, 2005 בשעה 10:59 am

  או שאת רוצה שסוף סוף מישהו, אפילו בן 14, יסכים להביא בך?

 • שלומית הברון  ביום יוני 22, 2005 בשעה 7:05 pm

  ברור. לא רוצה שיוויון. רוצה שבן 14 יביא בי. בול. קלעת. מחונן.

 • תמי  ביום יוני 23, 2005 בשעה 9:47 am

  מין אינו 15. לפי סקרים שנערכים כל כמה שנים הוא 17, בדיוק כפי שהיה לפני עשור.
  העובדה שילדים נחשפים היום למין מוקדם יותר ובאופן מגוון יותר לא מאיצה את המוכנות שלהם לקיים יחסי מין.
  אני לא מתווכחת איתך על המקרה הספציפי הזה, פשוט לא אוהבת את הפופוליזם שלך ואת זה שאתה בטוח שהעולם הוא תמונת מראה שלך ושל קורותיך.
  שלומית, חזקי ואימצי, ואת באמת יכולה למחוק תגובות לא הולמות. זה לא יהפוך אותך לאדם פחות נאור או טוב.
  סירבתי למחוק תגובות חודשים, ועבר לי לגמרי.

 • תמי  ביום יוני 23, 2005 בשעה 9:55 am

  היא לא מורה. היא אחות מטפלת. כדאי אולי לקרוא את הכתבות לפני שמגיבים.

 • זומנה  ביום יולי 26, 2005 בשעה 1:20 am

  זומנה בלמה זומנה?

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: